0552 468 2 864             0552 468 2 864

Başlıyoruz.

Oldukça kapsamlı bir çalışmanın en başındayız. Adım adım, tek tek, fiziği anlayarak öğreneceğiz.

Bunun için ihtiyaç duyduğumuz en kapsamlı materyalleri PDF olarak hazırladık. Üniversite sınavlarına hazırlık için en gerçekçi olduğuna inandığım, hayalini kurduğum çalışmayı sonunda başlattım. İhtiyaç duyduğun her şey artık elinin altında.

Dersleri izlemek, ek materyallere ulaşmak ve bildirimler almak için ertansinansahin.com adresine üye olmalısın.

Nasıl çalışacağız?

Yapacağımız işi kısaca özetleyelim. PDF’lerin çıktısını alacağız, bilgisayarın, tabletin, telefonun başına geçeceğiz. Sitemizi açıp derse başlayacağız. Dersler yine bilgisayar ekranında, fakat bu sefer elimizdeki PDF üzerinden olacak.

Önce kısa özetler ve soru çözümleriyle konuyu ben anlatacağım. Gerektiğinde durdurup notlarını alacaksın. Her bir kazanımdan, alt başlıktan, soru türünden sonra daha iyi anlayabilmen için birlikte sorular çözeceğiz. Bir iki soru ben çözeceğim, sonra benzer tarzda sorular için “sıra sende” diyeceğim. Yani konu anlatımı esnasında, sırayla; bir ben bir sen, birlikte sorular çözerek devam edeceğiz.

“Sıra sende” dediğimde videoyu durdurup soruyla uğraşacaksın. Benim anlattığım soruların çözümünü kullanarak bu soruyu çözebilirsin. İstersen notlarını da kullan. Fakat “çözemedim” demeden önce en az 5 dakikanı verimli bir şekilde bu soruya ayırdığından emin olmalısın. Ardından benim çözümümü izlemeni istiyorum. Bu, yapacağımız derslerin bir parçası olarak kurgulandı. Benim çözümlerimi de mutlaka görmeni istiyorum.

Bu eğitim serisinde senin için en yararlı yer “sıra sende” kısmı olacak. Eğer, “ben videoları, soru çözümlerini hızlı hızlı izleyip geçeyim” dersen o dersin sana bir faydası olmayacak. O yüzden gereken sabrı ve çabayı göstermelisin.

Konu anlatımı bitirdikten sonra soru çözümleriyle tırmanışa geçiyoruz.

Test düzeylerinin isimlerini seçerken yüksek irtifa dağcılığından esinlendik. Bu PDF’lerde Ana kamp, İleri kamp ve Zirve testlerini göreceksin.

İlk olarak öğrendiklerimizi pekiştirmemiz gerekiyor. “Ana kamp” sorularıyla başlıyoruz. Konu anlatımı esnasında çözdüğümüz sorulara ve “Sıra sende”lere yakın düzeyde sorular çözerek temelimizi kuvvetlendiriyoruz. Konuyu bitirdikten sonra 24 saat içerisinde “Ana kamp” testlerini çözmen gerekiyor. Tavsiyem konu çalışmayı bitirir bitirmez ufak bir moladan sonra “Ana kamp” testlerine geçmen.

Ardından “İleri kamp”a geçiyoruz. Burada sınavda karşımıza gelebilecek düzeyde sorularla karşılaşıyoruz. Yorum soruları, kavram soruları, işlem soruları… Buradaki testlerin tamamını bir anda çözmene gerek yok. “Ana kamp” testlerinden bir gün sonra bu testlere geçebilirsin. Konuyu pekiştirmek adına doğru olan budur.

Bir sonraki hedefimiz “Zirve” olacak. Burada sınav seviyesinin biraz üstüne çıkacağız. Amacımız kavrayışımızı derinleştirmek. Bir adım ötesini görmek kendimize olan güveni artırmak. “Zirve” testleri seni fazla zorluyorsa bu soruları sonraya bırakabilirsin.

Elindeki bütün soruların video çözümleri olacak. Tavsiyem çözebildiğin soruların çözümünü de izlemen. Arada vereceğim detaylar bir yerlerde işimize yarayacak.

PDF’lerdeki bütün sorular üzerine tek tek düşünüldü. Her sorunun orada olmasının bir nedeni var. Kimi el alışkanlığı kazanmak, kimi konuları pekiştirmek, kimi yorum yeteneği kazanabilmek, kimi çıkmış sorulara benzer sorular çözmek, kimi de henüz sorulmamış ve sürpriz olarak gelebilecek sorulara çözüm üretebilmek için… Amacımız fizik dersini anlayarak öğrenmek.

Nasıl ilerleyeceğiz?

Fizik konularını birlikte tek tek işleyeceğiz. Bu konuların sıralı listesine siteden ulaşabilirsin. Yayınladığım sıra aynı zamanda önerdiğim çalışma sırasıdır.

Bu çalışmanın tamamı bir bütün olacak şekilde tasarlandı. Birlikte çalıştığımızda eksiklerin bir bir kapandığını ve denemelerdeki başarının yükseldiği göreceksin. Tabi bunun için tavsiyelerimi dikkate almanı istiyorum.

Birbiriyle bağlantı konulara ilişkin detayları kaçırmaman çok önemli. Örneğin dinamik konusunu anlaman için mutlaka kuvvet ve denge konularına birlikte çalışmalıyız. Bu yüzden konuları atlamamalısın.

Başka bir kaynağa ihtiyacım var mı?

Elinizdeki bu çalışma sana fiziği kavratmak için kurgulandı. Bu dersleri tamamladıktan sonra bol soru çözmek için farklı kaynaklara yönelebilirsin.

Üniversiteye giriş sınavlarına hazırlık en az bir yıl süren bir çalışma gerektirir. Bu yüzden her zaman ek kaynaklara ihtiyacın olacak. Bir konuyu daha iyi pekiştirmek ya da zorlandığın bir soru türünden farklı örneklerle karşılaşmak için farklı kaynaklara ihtiyaç duyabilirsin.

Seviyenize uygun kaynak önerilerine siteden ulaşabilirsin.

Ertan Sinan Şahin
ertansinansahin.com
youtube.com/ertansinansahin

Ders Konuları

Başlıyoruz, Hazırlanın!ÜCRETSİZ 00:09:00

Ders Yorumları

5

5
3 yıldız
 • 5 Yıldız3
 • 4 Yıldız0
 • 3 Yıldız0
 • 2 Yıldız0
 • 1 Yıldız0
 1. Avatar

  İçten, dürüst bir adam..

  5

  Hocam efsane bir sistem. Yalnız derslerin tamamını tek seferde satın alamıyor muyuz acaba ?

 2. Avatar

  Her başlangıcın bir bitişi vardır

  5

  Ertan Sinan Hocamızın diksiyonu, kendine güveni insanı iyi hissettiriyor. Umarım fiziği anlayabilirim bir TM’ci olarak.

1719 KAYITLI ÖĞRENCİ
 • Avatar
 • Avatar
 • Avatar
 • Avatar
 • Avatar
 • Avatar
 • Avatar
 • Avatar
 • Avatar
 • Avatar
 • Avatar
 • Avatar

Değerlendirmeler

 • Ders 28 – Elektrik alan ve potansiyel

  Çok Teşekkürler 5

  Ertan hocam ve Uğur hocam yine muhteşem bir derse imza atmışsınız.Şimdiye kadar dinlediğim en iyi elektrik dersi olabilir.Her şey için teşekkür ederim.Elektrikte sıkıntı çeken varsa özellikle bu dersi dinlemelerini tavsiye ederim.Ertan hocanın elektriği anlatışı çok iyi
  Avatar
  Faruk Yılmaz
 • Ders 28 – Elektrik alan ve potansiyel

  Ellerinize Sağlık 5

  Yine anladık Allah'a şükür
  Avatar
  Ahmet Baturalp MİRZABEY
 • Soru Paketi 1

  Derece yapmak isteyenler için 5

  Arkadaşlar hocamızın kendine özgü pratik yöntemleri var. Fiziği matematikle harmanlayarak çözüyor soruları ve anlamayı çok kolaylaştırıyor bu yöntem. Kompleks soruları işin mantığını anlattığı için rahatlıkla çözebiliyorsunuz. Mutlaka kullanmanızı tavsiye ederim. Hocamızın soru çözüm yöntemini kavramak sizleri birkaç adım ileri atacaktır. Doğru şekilde ve işin mantığını anlatılarak çözülmüş fizik sorusu görmek çok fayda sağlayacaktır. :)
  Osman Sefa Cengiz
  Osman Sefa Cengiz
 • Ders 2 – Kuvvet, Tork ve Denge

  Özge, Faydalanıyor olmana çok sevindik. Ne kadar sürede anlıyorsan, o kadar süre ayırman doğru olur. 3-4 gün çok süre değil :) İleri ve zirve testlerinin hepsini yapamaman da çok doğal. Ama çözümleri izlemeden önce sorularla iyi uğraştığına emin olmalısın. Hatta çözümünü izlediğin bir soruyu bir süre sonra tekrar çözmeyi deneyebilirsin. İyi çalışmalar.
  Uğur Yıldırım
  Uğur Yıldırım
 • Ders 2 – Kuvvet, Tork ve Denge

  👍 5

  Gerçekten büyük bir emek var,çok faydalı bir ders oldu teşekkür ediyorum hocam.😊 Bir de sorum olacak benim bir dersi bitirmem 3-4 gün sürüyor yaklaşık.Biraz yavaş anlayıp başa sarıp izlemek durumunda kalıyorum.Sizce bir ders için ne kadar süre ayırmamız gerekir? Bir de ileri kamp testlerinde 9 soruda 6 civarı yapabiliyorum,zirve kamp testleri beni çok zorluyor 2-3 soru yapıyorum kendi başıma moralim bozuluyor ama siz çözünce hepsini anlıyorum.Normal mi bu durum? 😔
  Özge Başkan
  Özge Başkan
X