Hafta içi saat 16.00'ya kadar verilen siparişler aynı gün kargoda! 190 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücretsiz!
0546 155 50 17 0312 92 20 390
  • Sepetinizde ürün bulunmuyor.

    • 190.00 TL ve üzeri alışverişlerinizde ücretsiz kargo gönderimi yapılmaktadır.
  • GİRİŞ

Program

10.00 – 11.00 Rehberlik Oturumu: Ertan Sinan Şahin’le Sınava Doğru
11.00 – 11.30 Kahve arası
11.30 – 13.00 Üniversite tanıtımı, CASE gezisi
13.00 – 14.00 Yemek arası
14.00 – 14.50 Ders 1
15.00 – 15.50 Ders 2
16.00 – 16.50 Ders 3

İşlenecek Konu

Bu etkinlikteki yüz yüze derslerde “Modern Fizik” konusunu işleyeceğiz. Ders anlatımı, daha önce bu konuya çalışmış, temel bilgileri edinmiş öğrenciler için uygun olacak. Konu ile ilgili olarak daha önce yaptığın çalışmalarda öğrendiklerini pekiştirmen, konuyu derinlemesine anlaman için özel örnekler üzerinden ilerleyeceğiz.

Bu konuyla ilgili eksiğin varsa yüz yüze derse katılmadan önce konu ile ilgili online dersimizi çalışman senin için faydalı olacaktır.

Etkinliğe katılmadan önce bu dersleri dinlemek isteyebilirsin

Nasıl Bir Etkinlik Olacak?

Derste neler yapacağız?

Konuya ilişkin temel kavramları doğru anlayarak başlayacağız. Yanlış bilinen, sıklıkla eksik bırakılan noktaları tamamlayacağız. Böylece konuya dair bildiklerimizin bütünlüğünü sağlayacağız. Amacımız bu konuyu derinlemesine anlamak olacak. Bir konuyu derinlemesine anlamak, o konuda yorum yapabilmek, yeni bir durumda konuya ilişkin bilgileri yorum yaparken kullanabilmek demektir.

Dersi kim hazırlayacak ve anlatacak?

Ders içeriği  Ertan Sinan Şahin tarafından hazırlanacak ve anlatılacak.

Ders konunun en başından mı başlayacak?

En baştan başlayıp genel bir tekrar yapacağız. Fakat bu tekrar, konular ile hiç ilgilenmemiş bir öğrenci için yeterli olmayacaktır. İşleyeceğimiz konularda veya bu konulardan birinde eksiğin varsa online derslerimizi çalışarak yüz yüze ders öncesinde bu eksikleri tamamlamanı öneriyoruz.

Bu derse katılmamın bana nasıl bir faydası olur?

Bu derse katılan öğrenciler bir konu içeriğindeki kavramları ve bu kavramların birbirleriyle ilişkilerini tam olarak öğrenir. Kavramların içeriğini pekiştirir. Yeni nesil sorularda konuyu nasıl ele alacağını öğrenmiş olur.

Bu dersten en iyi verimi konuya daha önce çalışmış öğrenciler alacaktır. Konuya dair kalan eksikler, iyi anlaşılmamış noktalar, kavrandığında çok katkı sunabilecek teknikleri ele alacağız. Ayrıca farklı bir ders deneyimi yaşamanın da öğrencilerin genel eğitim vizyonlarına bir katkı sunacağını biliyoruz.

Derse özel bir föy verilecek mi?

Derse katılanlara üzerinde not alabilecekleri, özel örneklerin şekillerinin ve özel soruların yer aldığı ders notları verilecek. Dersi bu notlar üzerinden takip edebileceksiniz.

Derse online katılabilir miyim?

Bu derse online katılım mümkün değildir. Sadece yüz yüze katılım gösterecek öğrenciler dersi dinleyebilecekler. Ders içeriğini daha sonra YouTube üzerinden yayınlayacağız. Ancak sınava hazırlık süreciniz açısından eğer bu derse katılmaya ihtiyacınız varsa YouTube videosunun yayınlanacağı tarihin belirsiz olduğunu bilerek karar vermenizi tavsiye ederiz.

Rehberlik oturumunun içeriği nedir?

Ertan hoca, sınava hazırlık sürecinde sıklıkla yaşanan zorluklardan, nasıl bir pratik ile bu zorlukların üstesinden gelebileceğimizden bahsedecek. Lise ve üniversite seviyesinde yüzlerce özel ders öğrencisi, üniversite derslerindeki öğrencileri, binlerce online eğitim öğrencisi ile elde ettiği tecrübelerini paylaşacak. Başarının ne olduğu, neden başarılı olmak istediğimizi, nasıl başarılı olabileceğimizi konuşacağız. Soru ve cevap kısmında da konu ile ilgili merak ettiklerinizi Ertan Sinan Şahin sizin için yanıtlayacak.

Acıbadem Üniversitesi tanıtımı ve CASE gezisinin içeriği nedir?

Kampüs turu yaklaşık 1,5 saat sürecek. Acıbadem Üniversitesi öğrencileri bu gezi sırasında size eşlik edecek. Üniversite hakkında rehber öğrenciler sorularınızı yanıtlayacak ve üniversite hayatı hakkında bilgi verecek.

Klinik Simülasyon ve İleri Düzey Endoskopik-Robotik Cerrahi Eğitim Merkezi–CASE, bünyesindeki tüm departmanlar ve teknolojik altyapısı ile alanında dünyanın en kapsamlı medikal eğitim merkezidir. Simüle hastaları, elektronik öğrenme ve beceri laboratuvarları ve gelişmiş teknolojiye sahip medikal simülatörlerle özel bir eğitim modelinin uygulandığı merkezde mezuniyet öncesi ve sonrasına yönelik eğitim programları gerçekleştirilir. Merkez; Klinik Simülasyon Eğitim Merkezi ve İleri Düzey Endoskopik-Robotik Cerrahi Eğitim Merkezi olmak üzere iki bölümden oluşur. CASE, CAE Healthcare Academy tarafından Mükemmeliyet Merkezi ödülüne layık görülen dünyadaki iki medikal simülasyon merkezinden biridir. Türkiye’de tek olan bu harika merkezi tanıma ve görme şansı elde edeceğiz.

Programa derslerin başlayacağı saatte katılabilir miyim?

Etkinlik sabah 10.00’da başlayacak. Derslerin başlayacağı 14.00’e kadar rehberlik ve üniversite tanıtımı ile ilgilenip üniversite ortamında sınavla ilgili çalışmalarımızda faydalı olabilecek çalışmalar yapacağız. Aynı zamanda üniversite ortamında zaman geçirerek bu atmosferi sınavdan önce deneyimlemenin motivasyonunuza katkısı olacağını düşünüyoruz. Ancak özel durumları olan öğrenciler doğrudan etkinliğin ikinci kısmı olan ders oturumlarına katılabilirler. Bu şekilde etkinliğin ilk kısmına katılmadan doğrudan ders oturumlarına gelecekseniz en geç 13.30’da etkinliğin yapılacağı Acıbadem Üniversitesi Kerem Aydınlar Kampüsü’nde olmalısınız.