09 Nisan 12.30'a kadar verilen siparişleri kargoya verip tatile çıkıyoruz. Tatil boyunca vereceğiniz siparişler 15 Nisan’da kargolanır! İyi Bayramlar!
0546 155 50 17 0312 92 20 390
  • Sepetinizde ürün bulunmuyor.

    • 150.00 TL ve üzeri alışverişlerinizde ücretsiz kargo gönderimi yapılmaktadır.
  • GİRİŞ

ÖNEMLİ UYARILAR!

Bu ders 14-15-16 Nisan 2022 tarihlerinde Ankara Uyanık Kütüphane’de yüz yüze gerçekleşecektir. Derse fiziksel olarak katılma imkanın bulunmuyorsa online ders seçeneğini inceleyebilirsin.

İşlenecek Konular

Bu etkinlik kapsamında 3 günde 3 konu hakkında ders yapacağız:

  • Elektrik Alan ve Potansiyel
  • Manyetik Alan ve Manyetik Kuvvet
  • İndüksiyon, Alternatif Akım ve Transformatörler

Bu konulardan birinde eksiğin varsa, çok soru kaçırıyorsan kamptan önce online derslerimizi izleyerek konuyu baştan sona bitirmen senin için faydalı olacaktır.

Bu kampa online katılmak için 👇

Kampa katılmadan önce bu dersleri dinlemek isteyebilirsin

Nasıl Bir Etkinlik Olacak?

Ara tatil kampındaki derslerde neler yapacağız?

Konunun en temel kavramlarının anlatımını yapacağız. Özellikle yanlış öğrenilen ve sıklıkla eksik bırakılan fakat önemli olan detaylar üzerinde duracağız. Soru çözümünden çok konu anlatımına ağırlık vereceğiz. Konuları anlamamız için gerekli olan örnekleri tartışacağız. Temel amacımız konuyu derinlemesine kavramak olacak. Bu sayede bu konular artık kolay kolay unutulmayacak. Yorum yapmamız gereken sorularda ve kavramsal sorularda çok daha iyi başarı gösterebileceğiz.

Dersi kim anlatacak, dersten önce bir PDF verilecek mi?

Dersleri içerikleri de oluşturan Ertan Sinan Şahin anlatacak.

Derste yapacağımız çalışmalar ile ilgili önceden çıktısını alman gereken bir belge bulunmuyor. Not alabileceğin şekilde hazırlık yapman yeterli olacak.

Ders konunun en başından mı başlayacak?
Konunun en başından alıp genel bir tekrar yapacağız. Fakat bu tekrar, konular ile hiç ilgilenmemiş bir öğrenci için yeterli olmayacaktır. İşleyeceğimiz konularda veya bu konulardan birinde eksiğin varsa online ders alarak kamp öncesinde bu dersleri tamamlamanı öneririz.
Derslere katılmadan önce neler bilmem gerekiyor?

Elektrik Alan ve Potansiyel, Manyetik Alan ve Manyetik Kuvvet, İndüksiyon, Alternatif Akım ve Transformatörler konularını işleyeceğiz. Bunlar lise fiziğindeki en önemli elektromanyetizma konularımız. TYT konuları içinde yer alan elektrik ve manyetizma konularına hakimsek ya da bu konuları daha önce kendimiz biraz da olsa öğrendiysek bizim için yeterlidir. Önemli olan işlenecek başlıkların içinde ne gibi konuların olduğundan haberdar olmak. Zaten gerisi derslerde anlatılmış olacak.

Bu derse katılmamın bana nasıl bir faydası olur?

Bu derse katılan öğrenciler bir bütünlük içinde bu üç konuda birbiriyle ilişkili kavramları tam olarak öğrenir. Konuların birbiri ile olan ilişkilerini pekiştirir. Yeni nesil sorularda konuyu nasıl ele alacağını öğrenmiş olur.

Bu kamptan en iyi verimi konuları daha önce tamamlamış öğrenciler alacaktır. Konuya dair kalan eksikler, iyi anlaşılmamış noktalar, kavrandığında çok katkı sunabilecek teknikler bu kampta ele alınacak. Ayrıca farklı bir ders deneyimi yaşamanın da öğrencilerin genel eğitim vizyonlarına bir katkı sunacağını biliyoruz.