Hafta içi saat 16.00'ya kadar verilen siparişler aynı gün kargoda! 190 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücretsiz!
0546 155 50 17 0312 92 20 390
 • Sepetinizde ürün bulunmuyor.

  • 190.00 TL ve üzeri alışverişlerinizde ücretsiz kargo gönderimi yapılmaktadır.
 • GİRİŞ

Beni oku: Derse başlamadan...

Bu derste, öğrencilerin en çok sıkıntı çektikleri derslerden biri olan çembersel hareketi ele alıyoruz. Çembersel harekette kavram yanılgılarına çok sık rastlanıyor. Bu yanılgıları ortadan kaldırmak için çok titiz bir ders hazırladık. Sizden de dersin hakkını vererek çalışmanızı bekliyoruz!

Bu dersten önce hangi dersleri tamamlamalıyım?

 • Vektörler
 • Bir Boyutta Sabit İvmeli Hareket
 • Newton’un Hareket Yasaları
 • İş güç ve enerji II
 • İtme ve momentum

Konuya ilişkin anahtar kavramlar

çizgisel hız, açısal hız, merkezcil kuvvet, merkezcil ivme, serbest cisim diyagramları

Konuya ilişkin MEB kazanımları listesi

Düzgün çembersel hareketi açıklar.

Düzgün çembersel harekette merkezcil kuvvetin bağlı olduğu değişkenleri analiz eder.

Düzgün çembersel hareket yapan cisimlerin hareketini analiz eder.

Yatay, düşey, eğimli zeminlerde araçların emniyetli dönüş şartları ile ilgili hesaplamalar yapar.

Bu Dersi İzlerken Hangi Kitabı Kullanacaksın?

4. Kitap | AYT Fizik – 12. Sınıf Konuları Ders Kitabı

Ertan Sinan Şahin AYT 12. Sınıf Ders Kitabı

Bu Ders Hangi Setlerde Yer Alıyor?

Ders Konuları

Konu Anlatımı
Çembersel Hareket – 1. Kısım 00:19:00
Çembersel Hareket – 2. Kısım 00:20:00
Çembersel Hareket – 3. Kısım 00:07:00
Çembersel Hareket – 4. Kısım 00:09:00
Çembersel Hareket – 5. Kısım 00:20:00
Çembersel Hareket – 6. Kısım 00:22:00
Çembersel Hareket – 7. Kısım 00:18:00
Çembersel Hareket – 8. Kısım 00:17:00
Çembersel Hareket – 9. Kısım 00:14:00
Deney ve Gözlem – Çembersel Hareket 00:15:00
Ana Kamp
Çembersel Hareket – Ana Kamp: Test 1 00:25:00
İleri Kamp
Çembersel Hareket – İleri Kamp: Test 2 00:28:00
Zirve
Çembersel Hareket – Zirve: Test 3 00:24:00
Ek İçerik
Çembersel Hareket – Ofis Saati 01:39:00

Ders Yorumları

4.6

4.6
45 yorum
 • 5 Yıldız37
 • 4 Yıldız2
 • 3 Yıldız4
 • 2 Yıldız1
 • 1 Yıldız1
 1. Konu anlatımı çok güzeldi

  5

  ofis saati içeriğini çok beğendim. hocanın anlaşılmayan kısımları anlattığı mükemmel bir içerik olmuş.

 2. Konu anlatımı çok iyi ama soru çözümlerindeki açıklamalar yetersiz

  3

  Konu anlatımı çok iyi ama soru çözümlerindeki açıklamalar yetersiz

 3. Güzel

  5

  mantığı verilerek güzel anlatılmış her zamanki gibi

 4. Klasik Ertan Sinan Şahin Ekibi Kalitesi

  5

  Bazıları temel kavramlarda çok kasıldığını ve ileri seviye anlatıldığını söylemiş. Bilemiyorum, bence en doğru olanı yapılmış. Çünkü artık ösym sayıları verip de şunu bunu hesapla demiyor, temel kavramlarda bile bazen çok ağır yorum soruları sorabiliyor. Bence burada böyle davranılarak ezberden kaçınmaktan zira bu konu klasik dinamikten bir tık farklı olduğu için ek bir yorum yeteneği kazandırmak istemişler ve bence bu kesinlikle çok iyi olmuş çünkü konuya başladığımda yorum sıkıntıları çekerken artık kitaptaki sorularlada pratik yaptıktan sonra ort-sert sorularda çok rahat yorum yapabiliyorum. Beni artık zirve testindeki sorular gibi sorular bazen zorluyor o da gayet doğal. İleri seviye anlatım konusuna gelecek olursak orada şöyle bir eleştiride bulunacağım; anlatımda herşey çok güzel ama mesela sizin 11.sınıf dinamik derslerinizi dinlemeyen birisi gerçekten iyi bir öğrenci değilse zorluk yaşayabilir. Sadece 12.sınıf setini aldığım için bunu rahatlıkla söyleyebiliyorum. Mesela ben hiç de fena bir öğrenci değilim ama ara ara benzer bir durumu hissettim. Bunun sebebi kasıntılık veya benzeri birşeyden ziyade anlatımın çok kompakt olması bence. En azından arada ufak tekrar niteliğinde trickler verilse daha hoş olabilir ama son durumda bence o kadar büyük bir sorun değil, sonuçta bu ayt. Her babayiğidin harcı değil…

 5. 3

  Sadece fizik temeli çok iyi olanların anlayabileceği bi ders mantık oturtalım diye çok fazla detay ve bazı kızımlarda ileri seviyede anlatıldığını düşünüyorum herkesin temeli iyi olmayabilir belli bir yerden tutulup anlatılması daha iyi olurdu özellikle de kuvvet diyagram kısımlarında daha çok farkediliyor.

 6. DENEY YOK

  4

  DENEY YOK DENEY OLARAK GÖSTERMEK ÇOK DAHA KALICI ZEVKLİ HALE GETİRİR BENİM İÇİN BÜYÜK BİR EKSİK..

 7. ÇEMBERSEL HAREKET

  5

  Ertan hocanın anlatımı gerçekten mükemmeldi. Konuyu çok iyi anladığımı hissediyorum. Ayrıca sorularıma verdiği cevaplardan dolayı Necdet hocaya çok teşekkür ederim.

 8. 3

  bir konuyu öğrenmek için bu seti aldım fakat konuyu oturtalım ezber yapmayalım diye o kadar kasılmış ki temel kavramlar düzgün bi şekilde verilmemiş. soru içerisinde vermeyi tercih ettim diyor hoca. en başta vermek mantıklı değil mi. sıra sende sorusu denmesin o zaman o sorulara. soruların içinde derste henüz anlatılmamış bilgi varsa neden sıra sende sorusu oluyor?

 9. çok güzel anlattınız

  5

  harika bir dersti her şey için teşekkülerrrrr

 10. 5

  aklımda hiç soru işareti kalmadı cidden teşekkürler

 11. son günler

  5

  aklımdaki tüm kavram karmaşası yok oldu 🙂

 12. Genel olarak güzel

  5

  genel olarak güzel. Bazı yerlerde kendiniz anlamaya uğraşın. Bazı eksik cümle aralarını kendiniz doldurmaya çalışın. Cevaplara falan bakın. Olmuyorsa bilene sorun. Bir yerde zorlansanız da sonrası akıyor.

 13. 5

  Konuyu özüyle ve mantığıyla öğrendim. Emeği geçen herkese çook teşekkürlerr!

 14. 5

  Bu konuyu mezun olarak 2 kere bitirmiştim ama ertan hocadan daha iyi kavradığımı söyleyebilirim. Ezber olmadan çok iyi özümsendi sorular da çok güzeldi.

 15. Süperrrr

  5

  Dersleri izlemek çok tatlıydı

 16. 5

  Hocam 2.soruda 3.öncülü anlamadım 10m/s olarak gosterdiğiniz sey sürat değil mi hız olarak işlem yaptınız?

 17. ÇEMBERSEL HAREKET

  5

  Hocam sayenizde soruların mantığını anlayabildim çok teşekkürler.

 18. teşekkürler

  5

  verimli geçiiğini düşünüyorum emeğinize sağlık hocam

 19. 5

  Konuyu bitirdim Ertan hoca çok anlaşılır ve kafa karıştırmadan anlattı ben çok beğendim.

 20. yine bir esş klasiği..

  5

  Çok verim aldığım bir dersti, kafamdaki bütün soru işaretlerini giderdim diğer konulardaki anlatımlar da muazzam ama çembersel harekette ayrı bir tat vardı ya 🙂

 21. KALİTE AKIYOR

  5

  Çok verimli geçti bu konu. Yorum sorularında zorlanmıyorum en temelden her formülü ispat ede ede gittiğimiz için çoğu şeyi ezberlemeden kendim çıkartmaya başladım. Zirve sorular da çok faydalıydı. Bu konuyu iyi yapmak isteyenlere öncesinde dinamik ,denge cisim diyagramları gibi konulara çalışmalarını tavsiye ederim.

 22. 2

  13. soruda katsayıların yazılması gerekmez miydi?

 23. Yine iyi anlamak dileği ile

  5

  Bu konular zor lakin anlamak için 11 .sınıf temel geometri bilgisi ve biraz mantığımızı kullanmamız lazım . Yoksa zaten 12. sınıf zor değil zor yapan son senenin ve sınav stresi ve en büyük sebeb geçen konuların eksiğidir . O yüzden ilk bilmemiz gerek konulara bakıp onları bitirip bu konuları 0 dan bitirmemiz lazım ve önceden bi konuya bakmak biraz kafa yordktan sonra izlemek daha iyi olcaktıır .

 24. BU DERS SET İÇİNDE EN BEĞENDİĞİM DERSLERDEN BİRİSİ. KAVRAMLAR ÇOK GÜZEL AÇIKLANMIŞ. ŞİMDİYE KADAR EZBER YAPMIŞIM BU KONUYLA ALAKALI. AMA MANTIĞI FELAN 10 NUMARA İYİ GELDİ. TEŞEKKÜRLER.

  5

  BU DERS SET İÇİNDE EN BEĞENDİĞİM DERSLERDEN BİRİSİ. KAVRAMLAR ÇOK GÜZEL AÇIKLANMIŞ. ŞİMDİYE KADAR EZBER YAPMIŞIM BU KONUYLA ALAKALI. AMA MANTIĞI FELAN 10 NUMARA İYİ GELDİ. TEŞEKKÜRLER.

 25. Harika

  5

  Sınava hazırlandığım ilk sene yarım yamalak bir dinamik temeliyle bu konu benim için her soru tarzına formül ezberlemekten ibaretti ama Ertan Hocayla iyi bir dinamik temeli attıktan sonra bu konu sadece dinamiğin üzerine birkaç yeni kavram ve yeni soru tarzı eklemekten ibaret oldu. Anlatım gerçekten çok iyi.

 26. Harika

  5

  Öğretmenim bu sene ilk mezun yılımdı geçen sene korkulu rüyam olan çembersel hareket konusunu asla halledebıleceğimi düşünmüyordum 40 yıl düşünsem çembersel hareket dersındekı formullerı ezberlemeden kendım çıkarabılecegım aklıma gelmezdı su an konu hakkında hıc bır sekılde ezber yok tamamen mantığını kavrattınız bize ve sorular artık bana çok kolay gelıyor ıyıkı sizinle bu yola çıkmışım asla pişman olmadım olmayacağımda tek kelimeyle sizi tarif edecek olursam “bulunmaz hint kumaşı” tam yeridir 🙂

 27. ÇOOOK İYİ

  5

  Hocam az bir zaman kalmasına rağmen bence çoook yeterli bir kaynak, çok beğendim. Emeğinize sağlık, teşekkür ederim…

 28. Süper

  5

  Ellerinize sağlık hocam. Her soruyu sabırla anlatıp bundan yapmıştık deyip geçmediğiniz için teşekkürler. Kafamdaki çoğu soru işareti formülleri zamanla çıkararak anlattığınız için silindi.

 29. 5

  Hocam 5.soruda neden açısal hızları zıt yönlü kabul edip de çizgısel hızları aynı yönlü kabul ettik.Aralarındaki fark ne?

 30. ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

  5

  mükemmel bir çembersel hareket dersi dinledim hocam her dersinizden ayrı zevk alıyorum ama bu gerçekten baya iyiydi. hep formül temelli öğrendiğim için kafama yatmayan yerleri sayenizde mantığını anlayarak hallettim. gerçek fiziği öğrettiğiniz için teşekkürler!

 31. kavramlar iyice oturdu

  5

  normalde youtube derslerinizi sürekli izleyen biriyim ama yine de konuyu baştan sona sizden dinlemek bugün yaptığım en doğru şey oldu. çalıştım ve yoruldum ama şimdi çok mutluyum. gerçekten buna deydi.

 32. Mükemmel

  5

  Buraya gelmeden önce 12 konularını en az 3 farklı kanaldan izledim fakat burası kadar tam konu bilgisi ve soru tarzlarını aynı denemelerde çıkanlar şeklinde veren bir yere rastlamamıştım sonun kadar her şeyi hak ediyor Ertan hoca kraldır 12 fiziği onunla bitiricem 😀

 33. 5

  Herşey için teşekkürler buralarda yeniyim ama sizler sayesinde yapacağıma inancım tam.minnettarım

 34. Bilemedim

  3

  Normalde bütün derslerin gayet başarılı olduğunu düşünsemde bu konuda konu anlatımının eksik olduğunu düşünüyorum.konu hakkında hiç bir şey bilmeyen birisi olsam emin olun bir şey anlamadım .merkezkaç kuvvetini anlatmadan ilerlemek güzel bir fikir ama tüm öğretmenler ve soru çözümü uygulamaları soruları merkezkaç ile çözüyor bu yüzden biraz zor durumda kaldım diyebilirim. Konu anlatımının tekrarlanması pekde yanlış bir karar olmaz bence 😅 teşekürler

 35. 5/5

  5

  Konuyu iyi bildiğimi sanıyordum ama bu dersi dinleyince hiçbir şey bilmediğimi farkettim:) daha doğrusu ezbere gittiğimi farkettim hocanın verdiği ayrıntılar mantığını anlamamı sağladı sadece bu dersi almıştım ama sonra paket olarak almaya karar verdim ertan hocaya teşekkürler:)

 36. Mükemmel

  5

  Konuyu özümsediğimi hissediyorum, iyi ki varsınız hocam.

 37. efsane muhteşem

  5

  Yorumları okuduğumda korktum ama sakin bir şekilde izlemeye başladım. Çok güzeldi çünkü mantığın dibine vurduk hocamla, arada geometri işledik. Ha bir de omega ve dabulyu ayrımını öğrendik. Teşekkürler Ertan hocam ve diğer tüm güzel insanlar:)

27823 KAYITLI ÖĞRENCİ