Hafta içi saat 16.00'ya kadar verilen siparişler aynı gün kargoda! 100 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücretsiz!
0549 155 50 15 0549 242 42 30
 • Sepetinizde ürün bulunmuyor.

  • 100.00 TL ve üzeri alışverişlerinizde ücretsiz kargo gönderimi yapılmaktadır.
 • GİRİŞ

Beni oku: Derse başlamadan...

Bu derste, öğrencilerin en çok sıkıntı çektikleri derslerden biri olan çembersel hareketi ele alıyoruz. Çembersel harekette kavram yanılgılarına çok sık rastlanıyor. Bu yanılgıları ortadan kaldırmak için çok titiz bir ders hazırladık. Sizden de dersin hakkını vererek çalışmanızı bekliyoruz!

Bu dersten önce hangi dersleri tamamlamalıyım?

 • Vektörler
 • Bir Boyutta Sabit İvmeli Hareket
 • Newton’un Hareket Yasaları
 • İş güç ve enerji II
 • İtme ve momentum

Konuya ilişkin anahtar kavramlar

çizgisel hız, açısal hız, merkezcil kuvvet, merkezcil ivme, serbest cisim diyagramları

Konuya ilişkin MEB kazanımları listesi

Düzgün çembersel hareketi açıklar.

Düzgün çembersel harekette merkezcil kuvvetin bağlı olduğu değişkenleri analiz eder.

Düzgün çembersel hareket yapan cisimlerin hareketini analiz eder.

Yatay, düşey, eğimli zeminlerde araçların emniyetli dönüş şartları ile ilgili hesaplamalar yapar.

Bu Ders için Hangi Kitabı Edinmen Gerekiyor?

4. Kitap | AYT Fizik – 12. Sınıf Konuları

Ertan Sinan Şahin AYT 12. Sınıf Ders Kitabı

Ders Konuları

Konu Anlatımı
Çembersel Hareket – 1. Kısım 00:19:00
Çembersel Hareket – 2. Kısım 00:20:00
Çembersel Hareket – 3. Kısım 00:07:00
Çembersel Hareket – 4. Kısım 00:09:00
Çembersel Hareket – 5. Kısım 00:20:00
Çembersel Hareket – 6. Kısım 00:22:00
Çembersel Hareket – 7. Kısım 00:18:00
Çembersel Hareket – 8. Kısım 00:17:00
Çembersel Hareket – 9. Kısım 00:14:00
Ana Kamp
Çembersel Hareket – Ana Kamp: Test 1 00:25:00
İleri Kamp
Çembersel Hareket – İleri Kamp: Test 2 00:28:00
Zirve
Çembersel Hareket – Zirve: Test 3 00:24:00
Ek İçerik
Çembersel Hareket – Ofis Saati 01:39:00

Ders Yorumları

4.6

4.6
40 yorum
 • 5 Yıldız33
 • 4 Yıldız2
 • 3 Yıldız3
 • 2 Yıldız1
 • 1 Yıldız1
 1. efsane muhteşem

  5

  Yorumları okuduğumda korktum ama sakin bir şekilde izlemeye başladım. Çok güzeldi çünkü mantığın dibine vurduk hocamla, arada geometri işledik. Ha bir de omega ve dabulyu ayrımını öğrendik. Teşekkürler Ertan hocam ve diğer tüm güzel insanlar:)

 2. Mükemmel

  5

  Konuyu özümsediğimi hissediyorum, iyi ki varsınız hocam.

 3. 5/5

  5

  Konuyu iyi bildiğimi sanıyordum ama bu dersi dinleyince hiçbir şey bilmediğimi farkettim:) daha doğrusu ezbere gittiğimi farkettim hocanın verdiği ayrıntılar mantığını anlamamı sağladı sadece bu dersi almıştım ama sonra paket olarak almaya karar verdim ertan hocaya teşekkürler:)

 4. Bilemedim

  3

  Normalde bütün derslerin gayet başarılı olduğunu düşünsemde bu konuda konu anlatımının eksik olduğunu düşünüyorum.konu hakkında hiç bir şey bilmeyen birisi olsam emin olun bir şey anlamadım .merkezkaç kuvvetini anlatmadan ilerlemek güzel bir fikir ama tüm öğretmenler ve soru çözümü uygulamaları soruları merkezkaç ile çözüyor bu yüzden biraz zor durumda kaldım diyebilirim. Konu anlatımının tekrarlanması pekde yanlış bir karar olmaz bence 😅 teşekürler

 5. 5

  Herşey için teşekkürler buralarda yeniyim ama sizler sayesinde yapacağıma inancım tam.minnettarım

 6. Mükemmel

  5

  Buraya gelmeden önce 12 konularını en az 3 farklı kanaldan izledim fakat burası kadar tam konu bilgisi ve soru tarzlarını aynı denemelerde çıkanlar şeklinde veren bir yere rastlamamıştım sonun kadar her şeyi hak ediyor Ertan hoca kraldır 12 fiziği onunla bitiricem 😀

 7. kavramlar iyice oturdu

  5

  normalde youtube derslerinizi sürekli izleyen biriyim ama yine de konuyu baştan sona sizden dinlemek bugün yaptığım en doğru şey oldu. çalıştım ve yoruldum ama şimdi çok mutluyum. gerçekten buna deydi.

 8. ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

  5

  mükemmel bir çembersel hareket dersi dinledim hocam her dersinizden ayrı zevk alıyorum ama bu gerçekten baya iyiydi. hep formül temelli öğrendiğim için kafama yatmayan yerleri sayenizde mantığını anlayarak hallettim. gerçek fiziği öğrettiğiniz için teşekkürler!

 9. 5

  Hocam 5.soruda neden açısal hızları zıt yönlü kabul edip de çizgısel hızları aynı yönlü kabul ettik.Aralarındaki fark ne?

 10. Süper

  5

  Ellerinize sağlık hocam. Her soruyu sabırla anlatıp bundan yapmıştık deyip geçmediğiniz için teşekkürler. Kafamdaki çoğu soru işareti formülleri zamanla çıkararak anlattığınız için silindi.

 11. ÇOOOK İYİ

  5

  Hocam az bir zaman kalmasına rağmen bence çoook yeterli bir kaynak, çok beğendim. Emeğinize sağlık, teşekkür ederim…

 12. Harika

  5

  Öğretmenim bu sene ilk mezun yılımdı geçen sene korkulu rüyam olan çembersel hareket konusunu asla halledebıleceğimi düşünmüyordum 40 yıl düşünsem çembersel hareket dersındekı formullerı ezberlemeden kendım çıkarabılecegım aklıma gelmezdı su an konu hakkında hıc bır sekılde ezber yok tamamen mantığını kavrattınız bize ve sorular artık bana çok kolay gelıyor ıyıkı sizinle bu yola çıkmışım asla pişman olmadım olmayacağımda tek kelimeyle sizi tarif edecek olursam “bulunmaz hint kumaşı” tam yeridir 🙂

 13. Harika

  5

  Sınava hazırlandığım ilk sene yarım yamalak bir dinamik temeliyle bu konu benim için her soru tarzına formül ezberlemekten ibaretti ama Ertan Hocayla iyi bir dinamik temeli attıktan sonra bu konu sadece dinamiğin üzerine birkaç yeni kavram ve yeni soru tarzı eklemekten ibaret oldu. Anlatım gerçekten çok iyi.

 14. BU DERS SET İÇİNDE EN BEĞENDİĞİM DERSLERDEN BİRİSİ. KAVRAMLAR ÇOK GÜZEL AÇIKLANMIŞ. ŞİMDİYE KADAR EZBER YAPMIŞIM BU KONUYLA ALAKALI. AMA MANTIĞI FELAN 10 NUMARA İYİ GELDİ. TEŞEKKÜRLER.

  5

  BU DERS SET İÇİNDE EN BEĞENDİĞİM DERSLERDEN BİRİSİ. KAVRAMLAR ÇOK GÜZEL AÇIKLANMIŞ. ŞİMDİYE KADAR EZBER YAPMIŞIM BU KONUYLA ALAKALI. AMA MANTIĞI FELAN 10 NUMARA İYİ GELDİ. TEŞEKKÜRLER.

 15. Yine iyi anlamak dileği ile

  5

  Bu konular zor lakin anlamak için 11 .sınıf temel geometri bilgisi ve biraz mantığımızı kullanmamız lazım . Yoksa zaten 12. sınıf zor değil zor yapan son senenin ve sınav stresi ve en büyük sebeb geçen konuların eksiğidir . O yüzden ilk bilmemiz gerek konulara bakıp onları bitirip bu konuları 0 dan bitirmemiz lazım ve önceden bi konuya bakmak biraz kafa yordktan sonra izlemek daha iyi olcaktıır .

 16. 2

  13. soruda katsayıların yazılması gerekmez miydi?

 17. KALİTE AKIYOR

  5

  Çok verimli geçti bu konu. Yorum sorularında zorlanmıyorum en temelden her formülü ispat ede ede gittiğimiz için çoğu şeyi ezberlemeden kendim çıkartmaya başladım. Zirve sorular da çok faydalıydı. Bu konuyu iyi yapmak isteyenlere öncesinde dinamik ,denge cisim diyagramları gibi konulara çalışmalarını tavsiye ederim.

 18. yine bir esş klasiği..

  5

  Çok verim aldığım bir dersti, kafamdaki bütün soru işaretlerini giderdim diğer konulardaki anlatımlar da muazzam ama çembersel harekette ayrı bir tat vardı ya 🙂

 19. 5

  Konuyu bitirdim Ertan hoca çok anlaşılır ve kafa karıştırmadan anlattı ben çok beğendim.

 20. teşekkürler

  5

  verimli geçiiğini düşünüyorum emeğinize sağlık hocam

 21. ÇEMBERSEL HAREKET

  5

  Hocam sayenizde soruların mantığını anlayabildim çok teşekkürler.

 22. 5

  Hocam 2.soruda 3.öncülü anlamadım 10m/s olarak gosterdiğiniz sey sürat değil mi hız olarak işlem yaptınız?

 23. Süperrrr

  5

  Dersleri izlemek çok tatlıydı

 24. 5

  Bu konuyu mezun olarak 2 kere bitirmiştim ama ertan hocadan daha iyi kavradığımı söyleyebilirim. Ezber olmadan çok iyi özümsendi sorular da çok güzeldi.

 25. 5

  Konuyu özüyle ve mantığıyla öğrendim. Emeği geçen herkese çook teşekkürlerr!

 26. Genel olarak güzel

  5

  genel olarak güzel. Bazı yerlerde kendiniz anlamaya uğraşın. Bazı eksik cümle aralarını kendiniz doldurmaya çalışın. Cevaplara falan bakın. Olmuyorsa bilene sorun. Bir yerde zorlansanız da sonrası akıyor.

 27. son günler

  5

  aklımdaki tüm kavram karmaşası yok oldu 🙂

 28. 5

  aklımda hiç soru işareti kalmadı cidden teşekkürler

 29. çok güzel anlattınız

  5

  harika bir dersti her şey için teşekkülerrrrr

 30. 3

  bir konuyu öğrenmek için bu seti aldım fakat konuyu oturtalım ezber yapmayalım diye o kadar kasılmış ki temel kavramlar düzgün bi şekilde verilmemiş. soru içerisinde vermeyi tercih ettim diyor hoca. en başta vermek mantıklı değil mi. sıra sende sorusu denmesin o zaman o sorulara. soruların içinde derste henüz anlatılmamış bilgi varsa neden sıra sende sorusu oluyor?

 31. ÇEMBERSEL HAREKET

  5

  Ertan hocanın anlatımı gerçekten mükemmeldi. Konuyu çok iyi anladığımı hissediyorum. Ayrıca sorularıma verdiği cevaplardan dolayı Necdet hocaya çok teşekkür ederim.

 32. DENEY YOK

  4

  DENEY YOK DENEY OLARAK GÖSTERMEK ÇOK DAHA KALICI ZEVKLİ HALE GETİRİR BENİM İÇİN BÜYÜK BİR EKSİK..

 33. 3

  Sadece fizik temeli çok iyi olanların anlayabileceği bi ders mantık oturtalım diye çok fazla detay ve bazı kızımlarda ileri seviyede anlatıldığını düşünüyorum herkesin temeli iyi olmayabilir belli bir yerden tutulup anlatılması daha iyi olurdu özellikle de kuvvet diyagram kısımlarında daha çok farkediliyor.

23398 KAYITLI ÖĞRENCİ
Copyright © 2023 - Ertan Sinan Şahin