Hafta içi saat 16.00'ya kadar verilen siparişler aynı gün kargoda! 190 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücretsiz!
0546 155 50 17 0312 92 20 390
  • Sepetinizde ürün bulunmuyor.

    • 190.00 TL ve üzeri alışverişlerinizde ücretsiz kargo gönderimi yapılmaktadır.
  • GİRİŞ

Okul Dönemi Boyunca Ne Yapabilirim?

Okul dönemi boyunca ne yapabilirim?

Önceliğin okul dersleri olmalı. Yani 11. sınıfın dersleri. Bu sene gördüğün dersler AYT’nin yarısını oluşturuyor. Hatta önem açısından yarısından fazlasını. 11 konularında çok sağlam olman gerekiyor yoksa 12. sınıf konuları senin için sıkıntılı olabilir. Ayrıca okul puanının önemini de unutma, yazılılara dikkat!

Öğrencilerde görmekte olduğu konuyu değil de bir başka konuyu çalışma hevesi çok yaygındır. Öğrenci tarafından 9. ve 10. sınıf temeli zayıf olduğu söylenir ve 11 derslerine gereken ağırlık verilmez. Sende de bu hastalık varsa bir an önce kurtul.

AYT’nin TYT’den daha önemli olduğunu unutma. Okulda öğrenmekte olduğun konularda kendini elinden geldiğince geliştirmeye çalış. Yazılılardan ve sınavlardan yüksek not almak gibi bir hedefin olsun. Elinden geldiğince yaza kadar kendini 11 konularında geliştirmeye çalış. Bunun faydasını göreceksin.

Sınavlarından yüksek not alman okul puanın açısından çok önemli olacak. Üstelik bunun telafisi de yok. O yüzden elinden gelenin en iyisini yapmaya çalış. 11 konularında çok çok iyi değilsen asla diğer sınıfların konuları bakmaya çalışma.

Eğer derslerin iyi gidiyorsa kendini Türkçe dersinde geliştirmeye çalışabilirsin. Türkçe dersi biraz zaman isteyen bir ders ve aynı zamanda sana çok yönlü katkıları olabilecek bir ders. Okuduğunu anlama ve hızlı okuma becerilerinin gelişmiş olması daha sonra çok işine yarayacak.