Hafta içi saat 16.00'ya kadar verilen siparişler aynı gün kargoda! 190 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücretsiz!
0546 155 50 17 0312 92 20 390
  • Sepetinizde ürün bulunmuyor.

    • 190.00 TL ve üzeri alışverişlerinizde ücretsiz kargo gönderimi yapılmaktadır.
  • GİRİŞ

Şimdi Ne Yapmalısın? Kendi Başınasın!

Şimdi ne yapmalısın?

Öncelikle sakin ol, çok doğru bir zamanda bu işi gündemine aldın. Yeterince zamanın var. İhtiyacın olan tek şey gerçekçi bir yaklaşım ve buna uygun bir plan.

Sınava hazırlıkta gerçekçi bir yaklaşım sahibi olmak oldukça ciddi bir konu. Yeni bir deneyim elde ediyorsun. Hangi çalışmanın ne kadar süreceği ve sınava hazırlıkta ne kadar zorlanacağın şimdiden tamamıyla bilemeyeceğin şeyler. Ama bunlar bir sorun değil. İlk adımları doğru attığın sürece bunlar senin için dert olmayacaktır.

Kendi başınasın…

Sınav sistemi, puan hesaplamaları, neye ne kadar zaman ayıracağın, okulda gördüklerin, kursta yapılanlar, senin eksiklerin… Sınava hazırlığa dair ne varsa aslında kendi başınasın.

Senin yerine düşünecek insanlar bulmaya çalışma asla. Bunu yapmaya çalışırsan çok iyi sonuçlar elde edemezsin. Ortalama olmak istemiyorsan, ortalama yöntemleri bir kenara bırak.

Sınava hazırlanmanın onlarca farklı yöntemi var. Sen kendi yöntemini bulmak zorundasın. Başkalarını taklit ederek bir yere varamazsın. Başlangıçta beğendiğin, aklına yatan yöntemleri seçerek başlarsın ama zamanla bu yöntemlere şekil vermek zorundasın.

Kimisi konunun tamamını bitirip soru çözer iyi öğrenir, kimisi her öğrendiği yeni bilgiye ait sorular çözerek oturtur. Kimisi konu anlatımları üzerinden öğrenir, kimisi soruyu çözerken konuyu öğrenir. Bunun gibi bir sürü detay var bu işin içinde. Sen en iyi nasıl öğreniyorsun? Bunu keşfetmek için zamanın olacak merak etme. Sadece verimsiz yöntemlere takılı kalmamaya çalış.