Hafta içi saat 16.00'ya kadar verilen siparişler aynı gün kargoda! 190 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücretsiz!
0546 155 50 17 0312 92 20 390
  • Sepetinizde ürün bulunmuyor.

    • 190.00 TL ve üzeri alışverişlerinizde ücretsiz kargo gönderimi yapılmaktadır.
  • GİRİŞ

Yüz Yüze Ders Etkinliği – İş, Güç ve Enerji | 3 Aralık 2022

Bu dersin video kaydını izlemek istersen YouTube kanalımızı ziyaret edebilirsin.

Program

3 Aralık Cumartesi
15.00 – 15.50 Ders
15.50 – 16.00 Mola
16.00 – 16.50 Ders
16.50 – 17.00 Mola
17.00 – 17.50 Ders

İşlenecek Konu

İş, Güç ve Enerji (TYT ve AYT için Gerekli Olan Tüm Detaylarıyla)

Etkinlik İçeriği

Etkinlikte sınıf düzeninde ders tahtası kullanılarak ders anlatımı yapılacak.

Ders içeriği TYT ve AYT odaklı olsa da baştan sona konu anlatımı şeklinde değil; konunun önemli detayları, kavramlar arasında ilişkiler ön planda olacak şekilde ilerleyecek. Konunun en çok zorlanılan noktalarına değinilecek. Bu sebeple Öğrencilerin konularla ilgili temel düzeyde bilgi sahibi olmasında yarar vardır.

Her öğrencinin hem sandalyesi hem de masası olacak. Öğrenciler kendi notlarını almak için gerekli eşyalarını kendileri getirmeliler.

Öğrenciler ders sırasında anlamadıkları yerleri ya da aklına takılanları sorabilecekler. Sınıfın genelini ilgilendiren sorulara öncelik verilecek.

Ders sırasında soru tartışmak için öğrencilere PDF çıktısı dağıtılacaktır.

Nasıl Bir Etkinlik Olacak?

Derste ne yapacağız?

Konunun en temel kavramlarının anlatımını yapacağız. Özellikle yanlış öğrenilen ve sıklıkla eksik bırakılan fakat önemli olan detaylar üzerinde duracağız. Soru çözümünden çok konu anlatımına ağırlık vereceğiz. Konuları anlamamız için gerekli olan örnekleri tartışacağız. Temel amacımız konuyu derinlemesine kavramak olacak. Bu sayede bu konu artık kolay kolay unutulmayacak. Yorum yapmamız gereken sorularda ve kavramsal sorularda çok daha iyi başarı gösterebileceğiz.

Dersi kim anlatacak, dersten önce bir PDF verilecek mi?

Dersleri içerikleri de oluşturan Ertan Sinan Şahin şahsen anlatacak. Derste yapacağımız çalışmalar ile ilgili yüz yüze katılımcılar için PDF çıktısı hazır olacak. Online katılımcılar PDF dosyasını buradan indirebilir.

Ders konunun en başından mı başlayacak?

Konunun en başından alıp genel bir tekrar yapacağız. Fakat bu tekrar konular ile hiç ilgilenmemiş bir öğrenci için yeterli olmayacaktır. İşleyeceğimiz konuda eksiğin varsa bu dersleri tamamlamanı öneririz. Derse gelmeden önce her öğrencinin ders içeriğindeki konulara çalışmış olması dersten alacağı verimi artıracaktır.

Bu derse katılmadan önce neler yapmalıyım?

Daha önce işleyeceğimiz konulara tam anlamıyla çalıştıysan, kamptan önce kısaca bir gözden geçirme yaparak basit bir tekrar yapabilirsin.

Bu derse katılmamın bana nasıl bir faydası olur?

Bu derse katılan öğrenciler bir bütünlük içinde bu konuda birbiriyle ilişkili kavramları tam olarak öğrenir. Konuların birbiri ile olan ilişkilerini pekiştirir. Yeni nesil sorularda konuyu nasıl ele alacağını öğrenmiş olur. Bu dersten en iyi verimi konuları daha önce tamamlamış öğrenciler alacaktır. Konuya dair kalan eksikler, iyi anlaşılmamış noktalar, kavrandığında çok katkı sunabilecek teknikler bu derste ele alınacak. Ayrıca farklı bir ders deneyimi yaşamanın da öğrencilerin genel eğitim vizyonlarına bir katkı sunacağını biliyoruz.

Bu derse online katılabilir miyim?

Bu dersi YouTube kanalımızdan canlı olarak yayınlayacağız. Buraya tıklayarak canlı yayın linkine ulaşabilirsin.